×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۷ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
ایمان ، شرط برتری پرچم کشور اسلامی بر پرچم مستکبران

شیخ فضل الله نوری که در جریان حوادث تلخ مشروطه به دار آویخته شد، با آنکه می توانست با پناهنده شدن به سفارت روسیه و یا قرار دادن پرچم اجنبی بر سر بام خانه اش، از مرگ حتمی نجات یابد؛ اما با بی اعتنایی به این پیشنهادات، گفت که باید پرچم ایران روی بام سفارت خانه های بیگانه باشد.[۱] به عبارت دیگر، شیخ شهید دوست داشت که ایران، جایگاه بالاتری از کشورهای استکباری آن روز داشته باشد. البته این جایگاه بهتر، شرط و شروط هایی نیز دارد و ایمان ، شرط آن است.
بدون شک شیخ شهید، از آیات قرآن الهام گرفته بود، که می فرماید: «وَ لا تَهِنُوا وَ لا تَحْزَنُوا وَ أَنْتُمُ الْأَعْلَوْنَ إِنْ کُنْتُمْ مُؤْمِنِینَ‌؛ و شما هرگز سستی نکنید و (از فوت متاع دنیا) اندوهناک نشوید، زیرا شما پیروزمندترین ملل دنیایید اگر در ایمان ثابت قدم باشید.»[۲]  طبق این آیه و حکایت شیخ شهید، ایمان شرط برتری پرچم کشور اسلامی بر پرچم مستکبران و دشمنان است. ایمانی که شیخ شهید، با مرگ شرافت مندانه خود آن را نشان

اکنون نیز همین گونه است. اگر ما بخواهیم که جایگاه برتر خود را در دنیا حفظ کنیم، باید ایمان و معنویت جامعه را بالا ببریم. همین ایمان مردم جامعه است که در همراهی با حکومت اسلامی به خیابان ها می آیند و باعث تداوم و بالندگی حکومت اسلامی می شوند.  اگر خدای ناکرده، به گونه دیگری عمل کنیم، طبعا جایگاه برتر خود را از دست می دهیم. همچنانکه متاسفانه برخی از کشورهای اسلامی با سرسپردگی به دولت های استکباری، جایگاه برتر مسلمانی خود را از دست داده اند.

بنابراین ایمان ، شرط برتری پرچم کشور اسلامی بر پرچم مستکبران است.. ایمان است که جامعه ایران را در برابر فتنه ها متحد و یکپارچه نگه می دارد، ایمان است که داغ های دردناک جامعه را تسلی می دهد،  دردی که این روزها، شیراز و ایران را در بر گرفته است.

پی نوشت ها
۱- شیخ فضل الله نوری: باید پرچم ما را روى سفارتخانه بیگانه نصب کنند.

۲- آل عمران، آیه۱۳۹٫

 

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false